فایل ورد اعمال و مشخصه يابي پوشش هاي سد حرارتي زيرکنياي پايدار شده با سريا و ايتريا روي سوپرآلياژ اينکونل 738

لینک دانلود

 فایل ورد اعمال و مشخصه يابي پوشش هاي سد حرارتي زيرکنياي پايدار شده با سريا و ايتريا روي سوپرآلياژ اينکونل 738 دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد اعمال و مشخصه يابي پوشش هاي سد حرارتي زيرکنياي پايدار شده با سريا و ايتريا روي سوپرآلياژ اينکونل 738  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد اعمال و مشخصه يابي پوشش هاي سد حرارتي زيرکنياي پايدار شده با سريا و ايتريا روي سوپرآلياژ اينکونل 738،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد اعمال و مشخصه يابي پوشش هاي سد حرارتي زيرکنياي پايدار شده با سريا و ايتريا روي سوپرآلياژ اينکونل 738 :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم و مهندسي سطح

تعداد صفحات :16

پوشش های سد حرارتی (TBCs) در موتورهای توربینی گازی، به طور گسترده ای به منظور فراهم کردن عایق سازی حرارتی برای مقاطع داغ و نیز افزایش راندمان توربین مورد استفاده قرار می گیرند. هدف از این پژوهش، تولید و مشخصه یابی یک پوشش سد حرارتی دولایه شامل پوشش رویی زیرکنیای پایدارشده با سریا و ایتریا (CYSZ) و آستری فلزی NiCoCrAlY روی زیرلایه سوپرآلیاژی است. برای این منظور، زیرلایه هایی از جنس اینکونل 738، ابتدا با آستری NiCoCrAlY و سپس با پودر CYSZ به کمک فرآیند پاشش پلاسمایی اتمسفری (APS) پوشش داده شد. آزمون استحکام چسبندگی مطابق با استاندارد ASTM C633-01 انجام شد. برای ارزیابی میزان عایق سازی حرارتی پوشش سد حرارتی، آزمون ظرفیت عایق سازی حرارتی، طراحی و انجام شد. به منظور مشخصه یابی پوشش، بررسی ریزساختاری توسط میکروسکپ الکترونی روبشی گسیل میدانی (FESEM) و آنالیز فازی توسط پراش سنج پرتو ایکس (XRD) انجام گرفت. نتایج نشان داد که به کمک فرآیند پاشش پلاسمایی اتمسفری می توان یک پوشش سد حرارتی با قابلیت عایق سازی حرارتی بالا تولید کرد.
كلید واژه: پوشش سد حرارتی، پاشش پلاسمایی اتمسفری، زیرکنیای پایدارشده با سریا و ایتریا، عایق سازی حرارتی

توضیحات بیشتر