فایل ورد مقايسه توليد و سودآوري برداشت کلي و جزئي در استخرهاي پرورش ميگوي سفيد غربي (Litopenaeus vannamei) در سايت پرورش ميگوي خليج فارس (بندرمقام)

لینک دانلود

 فایل ورد مقايسه توليد و سودآوري برداشت کلي و جزئي در استخرهاي پرورش ميگوي سفيد غربي (Litopenaeus vannamei) در سايت پرورش ميگوي خليج فارس (بندرمقام) دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقايسه توليد و سودآوري برداشت کلي و جزئي در استخرهاي پرورش ميگوي سفيد غربي (Litopenaeus vannamei) در سايت پرورش ميگوي خليج فارس (بندرمقام)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقايسه توليد و سودآوري برداشت کلي و جزئي در استخرهاي پرورش ميگوي سفيد غربي (Litopenaeus vannamei) در سايت پرورش ميگوي خليج فارس (بندرمقام)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقايسه توليد و سودآوري برداشت کلي و جزئي در استخرهاي پرورش ميگوي سفيد غربي (Litopenaeus vannamei) در سايت پرورش ميگوي خليج فارس (بندرمقام) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : آبزيان و شيلات

تعداد صفحات :12

این تحقیق در سال 1389 جهت بررسی امکان افزایش میزان سوددهی و تولید میگو در واحد سطح در مزرعه پرورش میگوی خلیج فارس صورت گرفت. برای این منظور از 6 استخر خاکی 0.8 هکتاری استفاده شد. میگوی سفید غربی Litopenaeus vannamei در سنPL12 و با تراکم 38 عدد در متر مربع در 16 فروردین ماه به صورت همزمان ذخیره سازی شدند. همه استخرهای مورد آزمایش در این تحقیق همجوار و تمام شرایط پرورش یکسان بود. پس از گذشت 93 روز از شروع پرورش، برداشت 3 استخر به روش برداشت نهایی در 16 تیرماه انجام گرفت. 3 استخر دیگر برای انجام روش برداشت جزئی انتخاب و تنها 55 درصد میگو ها صید و بقیه (45 درصد) برای مرحله پرورش بعد از برداشت جزئی در استخر باقی ماندند. پس از انجام برداشت جزئی تراکم میگوها به 14 عدد میگو در متر مربع رسید. در مرحله بعد از انجام برداشت جزئی، پرورش به مدت 99 روز طول کشید و برداشت نهایی در 24 مهرماه صورت گرفت. پس از انجام برداشت نهایی و محاسبه تولید کل و سود ناخالص، نتایج به دست آمده حاکی از افزایش 1.21 برابری تولید میگو (کیلوگرم در هر استخر)، 1.60 برابری سود ناخالص و 2.34 برابری سود خالص (دلار در هر استخر) در استخرهای با برداشت جزئی نسبت به استخرهای با برداشت نهایی بود. در نهایت مدیرت خوب برداشت جزئی در استخرها، باعث افزایش بقا، تولید میگوی با اندازه بزرگتر، تولید میگوی بیشتر گشته و در نهایت سود خالص بیشتر گردید.
كلید واژه: پرورش میگو، برداشت کلی و جزئی، تولید، سودآوری، Litopenaeus vannamei

توضیحات بیشتر