فایل ورد بررسي تفاوت هاي سبک زندگي گروه هاي شهري و روستايي در ارتباط با جهاني شدن فرهنگي (مطالعه موردي: اصفهان و روستاهاي آن)

لینک دانلود

 فایل ورد بررسي تفاوت هاي سبک زندگي گروه هاي شهري و روستايي در ارتباط با جهاني شدن فرهنگي (مطالعه موردي: اصفهان و روستاهاي آن) دارای 25 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بررسي تفاوت هاي سبک زندگي گروه هاي شهري و روستايي در ارتباط با جهاني شدن فرهنگي (مطالعه موردي: اصفهان و روستاهاي آن)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بررسي تفاوت هاي سبک زندگي گروه هاي شهري و روستايي در ارتباط با جهاني شدن فرهنگي (مطالعه موردي: اصفهان و روستاهاي آن)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بررسي تفاوت هاي سبک زندگي گروه هاي شهري و روستايي در ارتباط با جهاني شدن فرهنگي (مطالعه موردي: اصفهان و روستاهاي آن) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : جامعه شناسي كاربردي (مجله پژوهشي علوم انساني دانشگاه اصفهان)

تعداد صفحات :25

جهانی شدن و فناوری های رسانه ای مانند اینترنت، ماهواره، تلویزیون، ویدئو، سینما و رادیو به همراه شکل های جدید مصرف شرایطی را در چند دهه گذشته به وجود آورده اند که به سختی می توان آن را کنترل کرد. در کنار این شرایط جدید، فرهنگ جهانی و خرده فرهنگ های جدیدی پدید آمده است که به نوعی هر لحظه دچار تغییر می شوند. این مقاله تاثیرات جهانی شدن فرهنگی بر سبک زندگی گروه های شهری در اصفهان و مناطق روستایی اطراف آن را بررسی می کند. بر این اساس، با توجه به نظریات جهانی شدن فرهنگی، شرایط موجود در منطقه مورد مطالعه بررسی و همچنین از نظریه صنعت فرهنگ از «هورکهایمر و آدرنو» در قسمت تحلیل استفاده شده است. روش تحقیق در این پژوهش از نوع کیفی به همراه مصاحبه در هر دو منطقه روستایی و شهری است. پنجاه مصاحبه در شهر اصفهان و پنجاه مصاحبه در روستاها انجام داده شده است. شاخص های سبک زندگی مورد استفاده در این مصاحبه ها از مثال های دانشمند فرانسوی «پیر بوردیو» گرفته شده است. نتایج تحقیق نشان می دهد که شرایط کنونی در منطقه مورد مطالعه با نظریات جهانی شدن به معنای غربی شدن قابل توضیح نیست و می توان آن را به نوعی با نظریات پیوندزنی فرهنگی و جهان محلی به همراه نظریه صنعت فرهنگ توضیح داد.
كلید واژه: جهانی شدن، فرهنگ، سبک زندگی، اصفهان، مناطق روستایی

توضیحات بیشتر